O Nas

Kim jesteśmy?

zespółNovoPharma to nowoczesna, innowacyjna europejska firma biotechnologiczna. Nasza historia sięga końca lat 90 XX wieku, gdy rozpoczęliśmy przygotowywanie pierwszych aplikacji suplementów diety. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wnieśliśmy do novoPharma, gdzie na nowym obszarze połączyliśmy specjalistyczną produkcję oraz nowoczesne formy sprzedaży.

Specjalizujemy się w badaniach naukowych z zakresu fizjologii żywienia człowieka, suplementacji diety oraz dermokosmetyki. Rozwijamy szczególnie te obszary nauki, które przyczyniają się do skutecznej i bezpiecznej redukcji nadwagi, zmianie profili żywieniowych oraz zahamowaniu zmian i starzenia się komórek skóry.

Nasz zespół badawczo-rozwojowy składa się z wysokiej klasy specjalistów z zakresu nauk biologicznych, farmaceutycznych, oraz fizjologii. Wzrastająca liczba osób z otyłością i problemami dermokosmetycznymi stała się dużym problem społecznym. Staramy się rozwijać szczególnie te obszary prac naukowych i laboratoryjnych, które pozwalają skutecznie i bezpiecznie pomagać w redukcji nadwagi, a tym samym przyczyniać się do poprawy stanu zdrowia.

Nasze zasady

odpowiedzialnoscJako odpowiedzialny producent suplementów diety oraz przodująca firma w zakresie rozwoju nauk biotechnologicznych i farmaceutycznych czujemy się zobowiązani do promowania etyki w nauce i biznesie, dołączając przy tym do grona czołówki światowej pod względem odpowiedzialności korporacyjnej, przestrzegania praw człowieka i ochrony środowiska. Jesteśmy zaangażowani w promowanie badań zdrowia, które spełniają najwyższe standardy jakości i etyki.

Rozwijamy obszary interdyscyplinarne, innowacyjne i integracyjne tych badań, bazując na kwestiach etycznych odnoszących się do zdrowia konsumentów. Nasz wewnętrzny kodeks etyczny zawiera zbiór zasad nienormowanych przepisami prawa

  • Szanujemy środowisko naturalne
  • Dbamy o zrównoważony rozwój
  • Edukujemy w zakresie profilaktyki zdrowotnej
  • Dbamy o rozwój nauki
  • Dobro pacjenta jest najważniejsze
  • Promujemy zasady etyki

Badania naukowe

Cykl przygotowania produktów obejmuje między innymi fazę badań naukowych. Pomaga nam w tym Rada Naukowa złożona z wybitnych przedstawicieli nauk przyrodniczych. Poprzez połączenie najnowszych odkryć naukowych, efektywnych procesów produkcyjnych oraz  ciągle doskonalonej dystrybucji zmierzamy do wspólnego celu, jakim jest Twoje zdrowie.

Jakość i produkcja

Produkcja kontraktowa odbywa się zgodnie ze standardami GMP oraz HACCP. produkcjaKażdy z wyrobów przechodzi szczegółową i rygorystyczną kontrolę jakości. Nie tylko na etapie gotowego produktu, ale w całym cyklu produkcyjnym rozpoczynającym się od oceny jakości surowców oraz użytych materiałów. Nie uznajemy żadnych kompromisów. Bezpieczeństwo oraz zdrowie naszych Konsumentów są dla nas najważniejsze. Rozpoczęcie produkcji w danym zakładzie poprzedzamy szczegółowym audytem obejmującym: warunki higieniczne, wyposażenie techniczne oraz standardy produkcji i kadrę kierowniczą. Możesz być pewny, że każdy nasz produkt jest bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Przyszłość

Ustawicznie pracujemy nad rozwojem naszego portfolio produktów. Mamy opracowane receptury suplementów diety oraz środków kosmetycznych na najwyższym światowym poziomie. Z uwagi na obowiązujące procedury i przepisy, mające na celu ochronę zdrowia konsumentów, nasze produkty przechodzą szereg długotrwałych badań przed podjęciem ostatecznej decyzji o wdrożeniu. Nic nie dzieje się przypadkiem, tylko rzetelne podstawy naukowe pozwalają na stworzenie skutecznych preparatów. Wszystkie nowe wyroby są oceniane przez akredytowane do tego celu laboratoria.